Serbülent Saraçoğlu

Sayman

04 Mayıs 1976 tarihinde Niğde'de doğdu. Orta öğretimini Niğde'de tamamladıktan sonra Erciyes Üniversitesi İnşaat Fakültesinden 2002 yılında mezun oldu. Erciyes Üniversitesi'nde tanıdığı eşi Bihter Saraçoğlu ile 2004 yılında evlendi. Yurtdışı ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde üstyapı konusunda uzmanlaştı. Görevine bir üst yapı projesinde Şantiye Şefi olarak devam etmektedir.

Bebeklerine kavuşmalarının ardından eşi ile hastanelerde geçirdiği uzun ve yorucu yolculuklara rağmen Sarp ve Doruk için "İyi Bir Baba" olma görevini başarı ile yerine getirmeye devam eden Serbülent Saraçoğlu, engelli ebeveyni olmaya alışma - kabullenme sürecinde ailesine ve çevresindekilere örnek oluşturmuştur. Zor günlerde ailesini ayakta tutabilmek adına verdiği savaş, Sarp'ın her türlü bakımını bizzat üstlenişi ile sağlık personeline taş çıkaracak durumdaki bakım bilgisi onu, benzerine az rastlanır bir "baba" modeli haline getirmiştir.

Eşi ile yıllardır engelli bebeklere yardım etme rüyasını bu dernekle gerçekleştirmeye başlamaktan büyük mutluluk duymaktadır.