Gökben Ateş

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

07 Temmuz 1975 İskenderun’da doğdu. Lise öğrenimini Erenköy Kız Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Uzun yıllar kendi ofisinde Avukatlık mesleğini icra etmiştir.

İstanbul Barosu Kadın Hakları Komisyonu, İstanbul Barosu Çocuk Hakları Komisyonu ve İstanbul Barosu Bilişim Merkezi'nde aktif olarak görev almıştır. Aynı zamanda Marka ve Patent Vekilidir. Bir çok seminer ve konferansta ve Baro çalıştaylarında çeşitli görevlerde yer almış olan Gökben Ateş, özellikle kadın hakları ve kadının insan hakları ve Medeni Kanun'da değişikliklerin yapılması;töre cinayetlerini önlemek için Ceza Kanunu'nda yapılması gereken değişiklikler; çocuk suçluların ıslahı ve tekrar eden suçlarda ailelerin sorumluluğu; bilişim hukukunda e-ticaretin önemi gibi çalışmalara imza atmıştır.

Halen İstanbul Barosu üyesi olmasına rağmen, eşi mimar Kerem Emre Ateş ile 2005 yılında evlendikten sonra mesleğine ara vermiş,2008 yılında doğan ikiz çocukları Mustafa Berk ve Ahmet Emir'in de annesidir.

Sarp’ın annesi ile tanışmalarının yegane sebebinin ikiz annesi olmaktan ileri gelmediğine inandığından, hep birlikte genetik hastalıklı ve engelli çocukların hayatlarını kolaylaştırmak için projeler hazırlayabilmek ve onlara aileleri ile güzel anlar yaşatabilmek amacı ile, Sarp’ın dünyaya geliş sebeplerine bir yenisini daha eklemek için, derneğin Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.Halen mevzuat, kurumsal kimlik, lobi faaliyetleri, basın ve halkla ilişkiler konusunda derneğe büyük ölçüde katkı koymaktadır.  

İngilizce bilmekte ve Antalya'da ikamet etmektedir.