Cana Salur

Genel Sekreter

20 Mart 1982 yılında Bursa'da doğdu. Gazi Üniversitesi Calışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölumünden mezun olduktan sonra uluslararası bir kuruluşta idari personel olarak calışma hayatına başladı. Buradaki görevinden ayrıldıktan sonra başka bir uluslararası kuruluşta teknik projelerin bütçelendirmesi, monitorizasyonu ve proje döngüleri değerlendirilmesi gibi görevler alarak Program Sorumlusu olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Sarp'ın annesi Bihter Saraçoğlu ile de ilk çalıştığı kurumda  tanıştı. İlerleyen süreçte farklı kurumlarda calışma hayatlarına devam etmelerine rağmen Sarp'ın annesi ile arasındaki arkadaşlık benzeri az bulunur bir dostluğa dönüştü.

Sarp’ın hastaliginin ilk belirtilerinin görüldüğü  günden bu yana Sarp'ın yaşadıklarının yakın şahitlerinden biri olduğundan, küçücük yaşına rağmen Sarp'tan ve oğlu icin mücadeleden bir an olsun vazgeçmeyen annesinden bir çok şey öğrendi, hayat adına önemli dersler cikardi.

Cana Salur, Sarp gibi genetik hastalıklı ve engelli çocuklara yaşadıkları süre zarfında aileleri ile birlikte geçireceği tüm zamanları güzelleştirmek, hayat kalitelerinin artırılmasına yönelik projeler uygulamak, engellilik konusunda toplumsal farkindalık yaratmak için Sarp'ın Umudu Genetik Hastalıklı ve Engelli Çocuklar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinde Genel Sekreter olarak görev almayi bir borç biliyor.

İngilizce bilmekte ve Ankara’da yaşamaktadır.