İstanbul ALKEV'li Güzel Yüreklerden Derneğimize Büyük Destek

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul ALKEV (Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı) Özel İlkokulu 3.Sınıf Öğrencileri, her yıl gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl Sarp'ın Umudu Derneği ve Canavan hastası çocuklarımıza UMUT olmayı seçtiler.

Başlangıcından son anına dek, değerli öğretmenlerinin yönlendirmesi ile tüm hazırlık ve çalışmaları kendilerinin organize ettiği bu müthiş faaliyetlerini, örnek olması adına sizlerle paylaşmak istedik.

  

Canavan hastalığını ve derneğimizin faaliyetlerini araştırıp, görsel materyaller hazırlayarak tüm sınıfları dolaşan kocaman yürekli öğrenciler; arkadaşlarına yönelik bilgilendirme ve farkındalık çalışması yapmışlar.Sonra ailelerinin hazırladığı yiyeceklerle bir kermes düzenleyerek, çocuklarımızın cihazları için katkı toplamışlar.  

Yaşamını ağır engelli olarak geçirmek durumunda olan genetik hastalıklarla doğan çocuklarımız konusunda fark yaratabilen,duyarlı ve bilinçli öğretmenlerimizin olduğunu bilmek bizleri çok mutlu ediyor.

Her biri geleceğin mimarı, doktoru,sanatçısı,eğitimcisi,hukukçusu olacak çocuklarımızın engelli yaşam konusunda hassasiyet ve bilinçle donatıldığını görmek, geleceğe dair UMUTlarımızı güçlendiriyor.

Katkıları sayesinde çocuklarımızın çok önemli ihtiyaçlarından olan banyo sedyesi alımı planımızı hayata geçirme fırsatı bulduk.

İstanbul Alkev Özel İlkokulu yönetimine, 3.sınıf öğretmenlerine,3-A, 3-B, 3-C sınıfı öğrencilerine ve ailelerine yürekten teşekkür ediyoruz.