Canavan Hastası Çocuklarımız İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz.

Derneğimiz, sessiz sedasız da olsa, canavan hastası çocuklarımıza ve ailelerine UMUT olmaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz süre içinde, çocuklarımıza medikal malzeme ve cihaz temin edip göndermeye devam ettik. Bu konuda önceliğimizi, mideden beslenen, traekostomili çocuklarımıza veriyoruz. Çünkü onların aylık medikal malzeme giderleri çok fazla..Bağışçılarımızın desteği ile ailelerimizin üzerindeki bu yükü biraz olsun hafifletebilmek bize mutluluk veriyor. 

Yüksekova'da çok zor şartlar altında canavan hastalığı ile mücadele eden iki kardeş Mercan ve Özge'ye yardımlarımızı göndermeyi sürdürüyoruz. Elimizden gelen her konuda aileye destek olmayı görevimiz biliyoruz. 

   

Ekipman Değişim Projemiz kapsamında Düzce'deki Ensar'ımızın kullanamadığı oturma sistemini, Batman'lı Umeyr'imize gönderdik. 

Yine Kayserili Begüm'ün kullanamadığı standerın da Ankara'lı minik Efe'ye ulaşmasını sağladık. 

Gaziantep'deki Elanur'a, Mersin'deki Eymen'e,Konya'daki Eren'e onları hem ev içinde hem de dışarda rahatlıkla taşıyabilecek oturma sistemlerini hediye ettik. Güle güle kullansınlar. 

29 Şubat 2016  Ender Hastalıklar Günü'nde yakalarımızda mavi kurdelelerimiz ile farkındalık çalışmalarımızı yine gerçekleştirdik. Bu konuda hazırladığımız klibimizi videolarımızın olduğu bölümde bulabilirsiniz. 

Bu süreçte derneğimizi yalnız bırakmayan ve çocuklarımıza UMUT olan herkese teşekkür ederiz.

Biz çalışmaya ve Canavan hastalığı ile mücadele eden kuzularımıza ve ailelerine destek olmaya devam edeceğiz. Ya siz? Siz de bu iyilik zincirinin bir halkası olmak istemez misiniz? www.sarpinumudu.org.tr/umut-ol