8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Shemall AVM 'deki Kermesimiz

Sarp'ın Umudu Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Shemall AVM 'de Canavan hastası ve ağır engelli çocuklar yararına bir kermes düzenledi. Şefkat ve merhamet timsali anneler tarafından bağışlanan ürünler, Shemall AVM'deki kermeste,dernek yetkilileri ve gönüllüleri  tarafından satılmak suretiyle, Canavan hastası çocuklara UMUT arandı..

Başta Canavan hastası çocuklar olmak üzere , genetik ve ender hastalıklarla doğmuş ve yaşamını ağır engelli olarak sürdürmek zorunda kalan çocuklar için kurulan Sarp'ın Umudu Derneği , Shemall AVM önünde yaptığı kermesle; hem ağır engelli çocuklara umut aradı, hem de kermese katılanlara Canavan hastalığı hakkında bilgiler verdi.

Derneğimizi ve çocuklarımızı tanıdıkları andan itibaren, bizden desteklerini esirgemeyen Shemall AVM yönetimine en içten şükranlarımızı sunuyoruz.

Ayrıca kermesimize birbirinden özel el emeği göz nuru ürünler gönderen , standlarımızda görev alarak, sergilenen ürünleri satın alarak bize destek olan tüm umut elçilerimize binlerce teşekkür ediyoruz. Tek yürek olup, tek bir amaç için,çocuklarımıza cihaz ve ekipman alabilmemiz için gönülden desteklerini esirgemeyerek ailelerimize ve çocuklarımıza UMUT oldular..

     

Canavan hastası çocuklarımız için yapabileceğimiz çok şey var. Onları Avrupa ve Amerika'daki ağır engelli çocuklara tanınan imkanlarla, çeşitli cihaz ve ekipmanlar sayesinde daha konforlu ve daha iyi şartlarda yaşatabilmemiz mümkün.Ancak bu cihazlar çok pahalı ve SGK katkı payı da çok az, aileler tek başına bu masrafların altından kalkamıyorlar . 

Bu nedenle tüm hayırseverleri www.sarpinumudu.org.tr web sitesinde yer alan hesap numaralarına ve SMS hatlarına bağış yapmaya davet ediyoruz.