Faaliyetlerimiz

Kalbine Dokun

Dr. Berna Uslu Kaya tarafından yazılan kitabın tüm geliri Sarp'ın Umudu Derneğine bağışlanacaktır. Kitabı nasıl alacağınız konusunda bilgi almak için bize facebook mesajı atarak ya da dernek@sarpinumudu.org.tr adresinden e-posta atarak bilgi verebilirsiniz. 

Değerli desteklerinizi bekliyoruz. 

İstanbul ALKEV'li Güzel Yüreklerden Derneğimize Büyük Destek

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul ALKEV (Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı) Özel İlkokulu 3.Sınıf Öğrencileri, her yıl gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl Sarp'ın Umudu Derneği ve Canavan hastası çocuklarımıza UMUT olmayı seçtiler.

Başlangıcından son anına dek, değerli öğretmenlerinin yönlendirmesi ile tüm hazırlık ve çalışmaları kendilerinin organize ettiği bu müthiş faaliyetlerini, örnek olması adına sizlerle paylaşmak istedik.

2. Genel Kurul İlanı

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       27 Mart 2016

2. GENEL KURUL İLANIDIR

Canavan Hastası Çocuklarımız İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz.

Derneğimiz, sessiz sedasız da olsa, canavan hastası çocuklarımıza ve ailelerine UMUT olmaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz süre içinde, çocuklarımıza medikal malzeme ve cihaz temin edip göndermeye devam ettik. Bu konuda önceliğimizi, mideden beslenen, traekostomili çocuklarımıza veriyoruz. Çünkü onların aylık medikal malzeme giderleri çok fazla..Bağışçılarımızın desteği ile ailelerimizin üzerindeki bu yükü biraz olsun hafifletebilmek bize mutluluk veriyor. 

Kampanya Kapsamında Aldığımız Special Tomato'larımız Ailelerimize Gönderildi!

Çocuklarımızın evlerinde,yemek masasında,araç içinde güvenle oturabilecekleri bir cihaza ihtiyaçları olduğunu biliyorduk. Bu nedenle ayakta durma ve dinamik oturma sistemlerinden sonraki hedefimiz, yurt dışındaki çocukların kolaylıkla sahip olduğu bu cihazı ülkemizdeki çocuklarımıza da getirmekti. 

Bağış kampanyası kapsamında sağlanan bağışlarla şimdilik 9 çocuğumuza bu özel cihazı göndererek, onların güzeller güzeli yüzlerinde kocaman mutlu gülücükler yaratabildiğimiz için,biz de çok mutluyuz. 

Kampanya'mızın Süresi Dolmuştur !

11 Eylül 2013 tarihinde, İç İşleri Bakanlığı'ndan aldığımız tüm Türkiye genelinde yürüttüğümüz ''Bağış Kampanyası'' iznimizin 1 yıl olan süresi dolmuştur. 

Bu izin kapsamında çeşitli merkezlere konumlandırdığımız bağış kutularımız kaldırılmış, VODAFONE,TURKCELL ve AVEA ile yaptığımız SMS ile bağış toplama faaliyetimiz sona erdirilmiştir. 

ABD'den Sipariş Ettiğimiz Boyunluklar Çocuklarımıza Teslim Edildi

Ağır engelli çocuklarımızın, oturma veya ayakta durma pozisyonlamalarını sağlayacak oturma sistemleri veya ayakta durma cihazlarını temin ederken, düşündüğümüz konulardan biri de, baş kontrolü olmayan çocuklarımıza boyunluk edinmekti..

Onların hassas ciltlerine,minicik boyunlarına zarar vermeyecek özel doku ve yapıda bir boyunluk almak istedik.Bunun için siparişle şimdilik 30 çocuğumuz için getirttiğimiz boyunluklar, ailelerimize gönderildi. 

Artık çok daha rahat bir pozisyonlama ile stander veya sandalyelerini kullanabileceklerini düşünüyor ve çok mutlu oluyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Shemall AVM 'deki Kermesimiz

Sarp'ın Umudu Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Shemall AVM 'de Canavan hastası ve ağır engelli çocuklar yararına bir kermes düzenledi. Şefkat ve merhamet timsali anneler tarafından bağışlanan ürünler, Shemall AVM'deki kermeste,dernek yetkilileri ve gönüllüleri  tarafından satılmak suretiyle, Canavan hastası çocuklara UMUT arandı..

Sayfalar