M.Umeyır Yurdem

Muhammed Umeyır ,4 yaşında ve Batman'ın Beşiri Köyü'nde yaşıyor. Ailesinin gözbebeği Umeyır de Canavan hastası bebeklerimizden. 

Umeyır'le tanıştığımız günden itibaren, onun için adeta çırpınan, sevgi dolu babasının ve annesinin yardım isteklerine duyarsız kalmadık. Yardımseverlerimizin bağışları sayesinde kendisine bir stander ( ayakta durma cihazı ), oturabileceği baş beden destekli special tomato ve bir dinamik oturma sistemi gönderdik. 

Dualarını bizden esirgemeyen ailenin en çok istediği şey, Umeyır için evlerinde fizyoterapi eğitimi aldırabilmek. Hiç bir şekilde desteksiz hareket kabiliyeti olmayan, baş ve beden kontrolü bulunmayan çocuklarımızın el,ayak,kas,iskelet ve iç organ deformelerini önlemenin en önemli yolu fizyoterapi eğitimi. Halihazırda devletimizin haftada 1 gün ücretsiz ve sadece FTR merkezlerinde karşıladığı bu hayati önem taşıyan eğitimin, Canavan hastası ve diğer ağır engelli çocuklar için haftada 5 gün evlerinde verilmesini istiyoruz.Ancak şu an ki yasal düzenlemeler çerçevesinde bu mümkün değil. Bu nedenle bağışlarınıza çok ihtiyacımız var. Siz de Umeyır'e ve ailesine UMUT olmak ister misiniz? www.sarpinumudu.org.tr/umut-ol