admin ağ günlüğü

Pamuk Prens İlk Ameliyatını Oluyor

Sarp'ın Annesinin Ağzından;

Kasık Fıtığı Ameliyatı:

Konsolosum Doruk'umun kısa hastane macerasının ardından yine bebeciklerimi banyo yaptırırken Sarp’ın kasığında oluşan fıtığı fark ettim ve dünyanın başıma yıkıldığını zannettim. Neden bütün felaketler üst üste bizi buluyordu.... Hemen ertesi gün soluğu Nöroloğu ve Çocuk Cerrahının yanında aldım. Evet, Kasık Fıtığıydı. Durum ciddileşmeden ameliyat olmalıydı.

Teşhise Kadar Geçirilen 8 Akciğer Enfeksiyonu Daha - 8 More Pneumonia

Sarp'ın Annesinin Ağzından;

Bitmek bilmeyen bir savaş bu. Bir yandan teşhis peşinde koşuyoruz, bir yandansa oğlumun peşini bir türlü bırakmayan bu Pnömoni belası.

Her iyileşmenin ardından evde geçen güzel bir hafta ve sonrası tekrar yüksek ateşle son buluyordu, tam tamına 20 ay boyunca. Artık yatışlarımız 15 gün değil 30 ila 45 güne çıkmıştı. Çünkü her enfeksiyon akciğer hücrelerini bir bir öldürüyor ve artık sıradan kullanılan damar yolu antibiyotikleri ile değil 2. nesil antibiyotiklerden başlıyorduk tedaviye.

Sarp'ın ve Güzel Kardeşlerinin Ağzından "BİLİYORUM Kİ FARKLI"

Çocuklarımızın aslında çok şeyler anlatan gözlerini okuyabilen nadir kişilerden Tara Proefrock. Okumaya değer harika bir şey yazmış....

ANNECİĞİM BİLİYORUM Kİ FARKLI;

Gözyaşlarının yüzüme düştüğünü hissediyorum. Başkaları, benim yapamadıklarım için ağladığını düşünüyorlar.

Hayır, BİLİYORUM Kİ FARKLI…. Aslında bu gözyaşları benim yapabildiğim şeyler için kalbinden gelen şükür gözyaşları…

Canavan Genlerimizde, Umut Ellerinizde !

Canavan hastalığı ve benzeri genetik hastalıkla dünyaya gelen bebekler için günümüzde destek tedavisi vermek dışında yapılabilecek tıbbi bir müdahele yoktur. Ailelerinin yapabileceği tek şeyse zorlu hayatlarını olabildiğince kolaylaştırmaktır.

Sarp, kendisi ve diğer engelli çocuklar için, Sarp'ın Umudu Derneği aracılığı ile, yaşamak için UMUT arıyor..

Lütfen umutlarından biri de siz olun !